Měnící se dětská pokožka

Studie ozřejmily, jak moc se dětská pokožka liší od pokožky dospělých. Dětská pokožka je „aktivnější” než pokožka dospělých jedinců a neustále a velmi rychle se vyvíjí. Snadněji reaguje na dráždivé látky, na změny teploty i změny vlhosti. Proto je třeba pokožku dítěte chránit před změnami prostředí a nešetrnými čistícími prostředky. Je také třeba dbát na to, aby jeho pokožka byla řádně hydratovaná, čímž se přirozená bariéra udržuje zdravá a chrání pokožku proti bakteriím a jiným infekcím. 
 
Když teď myjete ruce i pusinku svého dítěte častěji, je čas zvolit jiný mycí prostředek, takový, který obnovuje hydrataci a zároveň šetrně čistí jeho pokožku. JOHNSON'S® Baby hydratační koupel byla speciálně vyvinuta s kapkou dětského oleje pro šetrné čištění a hydrataci pokožky Vašeho dítěte.
 
Po každém mytí vždy použijte hydratační prostředek. Pokožka Vašeho dítěte rychle absorbuje vodu, ale stejně rychle ji ztrácí. Proto je pravidelná hydratace pokožky dítěte dobrým způsobem, jak zabránit jejímu vysoušení. 
 
Příjemným způsobem, jak kontrolovat zdraví pokožky Vašeho dítěte, je masáž. Dává Vám příležitost projít celý povrch jeho tělíčka a zkontrolovat, jestli není někde suchá či zapařená. To však není jedinou výhodou, kterou masáž přináší: jak Vaše dítě roste a prodělává vývojové změny, masáž mu může pomoci tyto přechody lépe snášet. Rostoucímu dítěti poskytuje také emocionální a fyzické výhody:
 
  • Zklidní ho, když je rozrušené – ukázalo se, že masáž omezuje cirkulaci hormonu kortizolu v krevním oběhu.
  • Zvyšuje jeho smysl pro pocit pohody – ukázalo se, že masáž stimuluje tvorbu endorfinů, které mohou zvednout dítěti náladu.
  • Pomůže uvolnit větříky a zácpu – hlazením bříška můžete dítěti pomoci uvolnit vzduch.
  • Uvolňuje napětí způsobené např. prořezáváním zoubků.
  • Uvolňuje svaly paží a nožiček.
  • A samozřejmě mu pomáhá rozvíjet s Vámi blízký a důvěrný vztah.
Dětská masáž může mít zklidňující  relaxační efekt i pro Vás, a pocit, že Váš dotek je pro dítě uklidňující, Vám může dělat radost a dodá Vám sebevědomí jako rodiči. Nezapomínejte však sledovat signály Vašeho dítěte. 
 
Ty Vám napovídají, zda se mu masáž opravdu líbí. Rovněž dbejte na to, abyste k masáži používala hydratační krém či tělové mléko. Dobrou volbou je JOHNSON'S® Baby tělové mléko a JOHNSON'S® Baby olej. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv přípravek, přijdete na to, že masáž Vašeho dítěte je skvělým způsobem, jak prohlubovat pouto mezi vámi a jak udržovat jeho pokožku zdravou.
 
POZNÁMKA: Nemasírujte dítě, pokud je nemocné či pokud bylo zrovna očkované, oblast vpichu totiž může být stále podrážděná.
Jak dítě poroste, jeho pokožka se bude rychle měnit. Také se velmi liší od Vaší a potřebuje zvláštní ochranu, která ji udržuje čistou, hydratovanou a zdravou. Mějte na paměti, že zdravá pokožka není jen estetickou záležitostí. Zdravá, řádně hydratovaná pokožka tvoří bariéru proti bakteriím a jiným infekcím. Proto chraňte zdraví pokožky Vašeho dítěte na celý život. 
 
Více informací o dětské masáži, najdete v příručce o masážích.