Jak miminko otírat

1. Uklidněte miminko. Nejprve napusťe do umyvadla teplou vodu, dle potřeby teplou vodu přilévejte. Chvilku na miminko mluvte a uklidňujte ho. Vysvlečte ho pouze do plenky a zabalte do ručníku.
 
2. Oči. Přidržujte miminku hlavičku a jemně ho otřete kolem očí smotkem vaty namočeným v teplé vodě. Výhodou vatových tamponů je, že nepouštějí žmolky. Na každé očičko použijte nový vatový tampon a vždy otírejte od vnitřního koutku ven. Pokud dítě nemá ospalky, oční oblast není třeba otírat. Oko jako takové nemyjte.
 
3. Obličej. Použijte vlhký vatový tampon či měkkou žínku a otřete miminku pusinku, nosík a celý obličej ve směru od středu ven. Soustřeďte se na oblast za oušky, pod bradou a záhyby na krčku. Do ouška ani do nosíku nikdy nic nestrkejte. Jemně osušte.
 
4. Vlásky. Nechte miminko zabalené v ručníku, paží mu podložte zádíčka a rukou přidržujte hlavičku zezadu. Volnou rukou miminku navlhčete vlásky žínkou. Naneste malé množství jemného dětského mycího prostředku, jako např. JOHNSON’S® Baby koupel pro celé tělo a vlásky s unikátním složením, které nedráždí oči, a jemně masírujte pokožku hlavy. Na hlavičce Vašeho miminka je měkké místo (tzv. fontanela), kde ještě nedošlo ke srůstu lebečních kostí. Jemné dotýkání a mytí této oblasti není nebezpečné. Opláchněte miminku vlásky a mycí prostředek smyjte. Miminko položte, jemně mu vysušte hlavičku a přetáhněte mu kapucku, aby mu bylo teplo.
 
5. Plenková oblast. Hlavičku i horní část tělíčka nechte zakrytou ručníkem, sundejte plenku. Omyjte plenkovou oblast čistou vodou a jemným čistícím prostředkem, či speciálními vlhčenými ubrousky: holčičky otírejte vždy zepředu dozadu. Neobřezaným chlapcům omyjte penis a oblast genitálu, předkožku nepřetahujte. Rovněž omývejte ve směru zepředu dozadu.
 
6. Ochrana. Než miminko oblečete, můžete ho natřít jemným dětským prostředkem, který hydratuje pokožku a dodá miminku příjemný pocit. JOHNSON'S® Baby tělové mléko je hypoalergenní a dostatečně jemné, takže je pro Vaše miminko vhodné. Rovněž je dobré v plenkové oblasti nanést krém proti opruzeninám, abyste předešla vzniku plenkové vyrážky. JOHNSON'S® Baby krémproti opruzeninám poskytuje jemnou a šetrnou ochranu. 
 
7. Oblékání. Nyní miminko oblečte a zabalte ho do zavinovačky, abyste ho zahřála. Přiviňte si miminko k sobě a užívejte si společnou chvilku.