Dětská masáž

Výzkum ukázal, že masáž může děti uvolnit, zlepší jejich spánkový režim a zklidní je, když jsou podrážděné. Dětská masáž by měla trvat okolo 15 minut. Netrapte se však, když máte jen 5 či 10 minut času, protože i krátká masáž je pro miminko přínosná. Zvolte teplou a tichou místnost. Pokud chcete, pusťte hudební kulisu.
 
Použití tělového mléka nebo oleje pomůže snížit napětí a masáž pak bude ještě více zklidňující. Dbejte na to, abyste použila výrobek, který je dostatečně šetrný k citlivé pokožce děťátka. Naneste si do dlaně tělové mléko či olej v množství cca o velikosti pětikoruny a rovnoměrně ho rozetřete mezi dlaněmi.
 
Vyzkoušejte následující masážní techniky:
 
  • Spočinutí rukou – Masáž začněte něžným spočinutím rukou na bříšku miminka. Technika spočinutí rukou se používá před masáží kterékoliv části těla a je dobrým způsobem, jak pomoci miminku cítit se bezpečně a užívat si Vašeho doteku.
  • Nožičky – Jednou rukou jemně uchopte kotníček miminka. Druhou ruku položte na horní část stehýnka, jemně ho prohněťte a následně sjeďte rukou ke kotníčku. Nožičku držte pevně, avšak nežně. Stejný postup opakujte v rytmických tazích a střídejte přitom ruce.
  • Bříško – Po tom, co se pupečník miminka zahojil, jemná masáž bříška může pomoci stimulovat zažívání a ulevit od bolesti bříška. Nejprve se bříška dotkněte uvolněnou konejšivou rukou. Je-li Vaše miminko spokojené, použijte masážní techniku „vodní mlýn”, kdy táhlými pohyby dlaní masírujete bříško od pupíčku dolů a jedna ruka střídá druhou.
  • Zádíčka – Přiviňte si miminko pevně k hrudníku a masírujte mu zádíčka, začněte u krčku a sjíždějte dolů k zadečku. 
Jak budete své děťátko častěji masírovat, postupně získáte rutinu, která bude vyhovovat vám oběma.  A když všechnu svou lásku a pozornost zaměříte na své miminko, budete spolu opravdu v kontaktu.
 
Detailnější návod na masáž najdete v sekci masáž.