Změna pigmentace?

Co dalšího mohu ohledně změny pigmentace udělat?

V případě, že se Vám objeví chloasma či linea negra, dbejte na to, abyste měla dostatečný přísun kyseliny listové a jedla dostatek potravin bohatých na foláty (přírodní forma kyseliny listové), jako jsou celozrnné potraviny a zelená listová zelenina. Výzkum ukazuje, že nedostatek kyseliny listové může ve výši míře způsobovat blednutí kůže. 

Chloasma
(změna pigmentace v obličeji a na krku)

Rovněž známá jako „těhotenská maska”, chloasma je výskyt hnědých pigmentových fleků na čele, tvářích a krku. Tato změna je způsobena zvýšenou produkcí melaninu, opalovacího pigmentu, který chrání pokožku proti ultrafialovému světlu.
 
Vystavování slunci zbarvení fleků ještě ztmaví, zvýrazní je, proto si pokožku chraňte opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem (SPF 30 nebo více) a používejte ho kdykoliv jdete ven. Máte-li pocit, že fleky vypadají ošklivě, zkuste použít make-up ve stejné barvě. Fleky začnou mizet do třech měsíců po porodu.
 

Linea Nigra
(tmavá čára uprostřed Vašeho bříška)

Jedná se o tmavou, až jeden centimetr širokou, vertikální linii, která se objevuje uprostřed Vašeho břicha a často se táhne přes pupečník. Většinou se objevuje během druhého trimestru a je způsobena pigmentací kůže v oblasti, kde dochází k napínání břišních svalů a jejich mírnému oddělování, které je způsobeno tím, že se bříško snaží přizpůsobit Vašemu rostoucímu miminku.
 
Tato pigmentová čára zmizí během několika týdnů po porodu, ačkoliv je možné, že budete muset pokožku jemně otřít, abyste odstranila suchou kůži. Zjistíte, že jiné části těla, kde došlo ke změně pigmentace, jako Vaše bradavky, mateřská znaménka či pihy, mohou také ztmavnout, ale i ty časem opět zblednou.