Úvod

Koupání miminka by mělo být nerušenou a zábavnou součástí Vašeho dne. Stejně jako dětská masáž může být skvělým způsobem, jak se můžete spolu s miminkem uvolnit a připravit se ke spánku. 
 
Opravdu nemusíte miminko koupat každý den, Vaše porodní asistentka či lékař mohou doporučovat koupání jen dvakrát či třikát týdně a zvyšovat frekvenci s přibývajícím věkem dítěte. Obličej a ručičky miminka byste však měla mýt alespoň dvakrát denně pomocí jemného dětského bezmýdlového hypoalergenního prostředku JOHNSON'S® Baby koupel pro celé tělo a vlásky. 
 
Plenkovou oblast je rovněž nutné udržovat v čistotě a je třeba ji chránit krémem proti opruzeninám, který aplikujte při každém přebalování. Koupání miminka by mělo být nerušené a zábavné, takže pokud máte náročný, hektický den, nejprve si chvilku sedněte a uvolněte se. 
 
Vždy je lepší miminko koupat před jídlem, samozřejmě pokud není příliš hladové. Koupání příliš brzy po jídle nemusí být pro miminko příjemné. A zároveň mějte na paměti, že nikdy nesmíte nechat miminko při koupání samotné!